sobota, 20 lutego 2016

Wiosenne zapowiedzi - marzec/kwiecień

Witajcie moi mili! Dzisiaj mam dla Was nadchodzące wiosenne premiery! :)


Jeszcze nigdy na tym blogu nie było zapowiedzi, ponieważ uznawałam, że skoro tyle blogów je robi to jeszcze jeden nie jest potrzebny. Jednakże ostatnimi czasy przykuło moją uwagę kilka książek, które wychodzą w nadchodzącym czasie i teraz - chociaż do wiosny jeszcze trochę zostało, chciałabym się nimi z Wami podzielić:D

*Książki ułożone są chronologicznie datami premier
Zbiór nie zawiera informacji o WSZYSTKICH książkach wychodzących w tym okresie. Pokazane zostały tylko te, które sama uznałam za najciekawsze*
 
 

Pierwszą pozycją o jakiej chciałam powiedzieć jest coś dla fanów Ricka Riordana, czyli "Berło Serapisa i inne opowiadania", zbiór opowiadań powstałych do serii "Percy Jackson i bogowie Olimpijscy", "Olimpijscy herosi" i "Kroniki rodu Kane".

 
Opis: Młodzi Herosi, oddajemy w Wasze ręce zbiór dziewięciu opowiadań, w których Rick Riordan opisał niezwykłe i niebezpieczne przygody Percy’ego Jacksona, Annabeth oraz Sadie i Cartera Kane’ów. Macie okazję jako pierwsi na świecie sięgnąć do tej wyjątkowej kolekcji przygód Waszych ulubionych bohaterów serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, „Olimpijscy Herosi” oraz „Kroniki Rodu Kane”!

Zbiór zawiera tytuły:
 • "Berło Serapisa" 
 • "Korona Ptolemeusza"
 • "Syn Sobka" 
 • "Percy Jackson i spiżowy smok" 
 • "Percy Jackson skradziony rydwan" 
 • "Percy Jackson i miecz Hadesa" 
 • "Percy Jackson i laska Hermesa" 
 • "Leo Valdez i pościg za Bufordem" 
 • "Pamiętnik Luke'a Castellana"
Ja, obecnie czytająca ostatni tom "Olimpijskich herosów" na pewno się w ten zbiór opowiadań zaopatrzę:) Zwłaszcza po mojej fascynacji na temat Leona <3


Opis:
Niezwykła opowieść o wielkich pytaniach, ważnych chwilach i niesamowitej wyprawie
Mark jest zupełnie zwykłym chłopcem – ma najlepszą przyjaciółkę o imieniu Jessie, ukochanego pieska, lubi robić zdjęcia oraz pisać haiku, a także marzy o tym, by kiedyś wspiąć się na pewną górę.
Jednak pod jednym bardzo ważnym względem Mark różni się od swoich rówieśników. Jest poważnie chory, na tyle poważnie, że połowę życia spędza w szpitalach, poddawany różnym terapiom. Mimo to nikt nie potrafi powiedzieć, czy chłopak ma szanse na wyzdrowienie.
Zmęczony tym wszystkim Mark postanawia spełnić swoje marzenie, choćby miała to być ostatnia rzecz, jaką zrobi w życiu. Zabiera tylko aparat fotograficzny oraz zeszyt, w którym zapisuje haiku, i opuszcza dom, aby z psem u boku zdobyć szczyt góry Rainier.
Bo nigdy nie jest za późno na przygodę życia
 
No, nie powiem pomysł jest oryginalny. Zapowiada się ciekawie. Czuję, że to będzie mądra książka.
 


Opis: Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości.
Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt.
Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?
 
Drugi tom serii Dimily, następna część "Czy wspominałam, że Cię kocham?".
Osobiście nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale w mam zamiar:) Ciekawi mnie ten cykl.

 
 
Książka, której nie mogło tutaj zabraknąć (ba, gdyby nie ona nie wiem, czy pojawiłby się ten post). Właśnie na nią wyczekuję najbardziej - "Zbrodnia" Marie Rutkoski, drugi tom serii Niezwyciężona. Po przeczytaniu "Pojedynku", który całkowicie skradł moje serce [RECENZJA TUTAJ]  miałam (i mam) w głowie tylko jedno - JA CHCĘ DALSZĄ CZĘŚĆ. Naprawdę niezmiernie ucieszyłam się, że wydawnictwo Feeria Young wyda 2 tom już w marcu (dodatkowo zważywszy na to, że premiera "Pojedynku" była w listopadzie, więc to dość szybko)

 
Opis: UWAGA! SPOILERY Z TOMU PIERWSZEGO
Druga część emocjonującej trylogii!
Czasem zbrodnią jest słuchanie głosu swojego serca…
Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o balach, fajerwerkach i ucztach do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli zostanie nakryta,
jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata… co doprowadzi ją do szokującego sekretu.
Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?
 
Jeśli jeszcze nie czytaliście "Pojedynku" to wkrótce się za niego zabierzcie, bo naprawdę warto <3
 
(szkoda, że nie przetłumaczyli tytułu :( , ale okładkę ma piękną <3)
Opis:
W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką.
Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano.
Teraz jestem Arią Watson... „Tą” dziewczyną.
Jedna zła decyzja i zostałam zauważona – przypięto mi etykietkę puszczalskiej. Zostałam zdzirą.
Śmieciem.
I już nigdy nie będę niewidzialna.
Szczególnie dla Leviego Myersa. Był dziwnym chłopakiem o pięknej duszy, który zaakceptował i zrozumiał ukrytą w moim wnętrzu zbolałą dziewczynę.
Nie planowałam się zakochać. Jednak czy mogłam oprzeć się jego obietnicom? Przebaczeniu? Przyszłości, o której już prawie przestałam marzyć?
Byliśmy rozbici. Poznaczeni bliznami. Byliśmy dziwni i piękni zarazem.
Byliśmy dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się jedynej rzeczy mogącej je spoić.
Siebie nawzajem.
 
Spotkałam się z mnóstwem pozytywnych opinii na temat tej książki. A mi intuicja mi mówi, że to będzie przepiękna historia miłosna:) Dodatkowo interesującym zabiegiem jest fakt, że główna bohaterka, nastoletnia Aria jest w ciąży. Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim w książkach NA.
 
Jeśli nazwisko Sarah Dessen może wydawać Wam się znajome to dlatego, że niedawno premierę miała inna książka tej autorki "Kołysanka". Jednakże nie o niej dziś mowa. "Ktoś taki jak ty" zwróciło moją uwagę opisem.
 
Opis: Los zafundował Scarlett szybką lekcję dorastania. Jej chłopak zginął w wypadku, a ona dowiedziała się, że jest z nim w ciąży. Niepokorna i szalona szesnastolatka nie ma pojęcia o odpowiedzialności, a co dopiero o byciu matką. To będzie czas ogromnych wyzwań. Jej najlepsza przyjaciółka Halley zawsze była jej przeciwieństwem. Cicha, poukładana i niezbyt towarzyska, ograniczana przez nadopiekuńczą matkę. Zwykle to ona potrzebowała optymizmu i nieustępliwości Scarlett, jednak teraz role się odwróciły. Halley będzie musiała wesprzeć przyjaciółkę, choć sama ma problem – zakochała się w niewłaściwym facecie. Czeka je trudny krok w dorosłość i prawdziwy sprawdzian z przyjaźni.
 
Tak jak w poprzedniej pozycji mamy tu motyw ciąży nastolatki. Pomysł na książkę wydaje mi się bardzo interesujący:)
 
 
Ta okładka <3 <3 <3
A teraz absolutny must have dla fanów Cassandry Clare. Książka, na którą wyczekują miliony. "Lady Midnight" - "Pani Noc".
 
Opis: Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”.
Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?
Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.
 
Jeśli chodzi o mnie to mam do pani Clare mieszane uczucia. Lubię Dary, ale nie uważam ich za jakoś specjalnie wyjątkowe, natomiast jestem kompletnie zakochana w Diabelskich Maszynach <3 Na pewno jednak za "Panią Noc" się zabiorę:) (tylko muszę jeszcze przeczytać 2 ostatnie tomy DA)


Kojarzycie kanał Historia bez cenzury? Jeśli nie to koniecznie zajrzyjcie! W ciekawy i interesujący sposób można się wiele dowiedzieć o historii. I to bez cenzury. Wojtek Drewniak nie owija w bawełnę, po prostu nazywa rzeczy po imieniu. W jego filmach nie brakuje przekleństw. Nawet jeśli nie lubicie historii to naprawdę warto zobaczyć ten kanał. Gościu jest genialny. W szkole bardzo dużo ważnych rzeczy pomija się. Nie mówi się o wielu bohaterach narodowych, a którym przecież należy się pamięć.
Kiedy zobaczyłam informację o książce nie było mowy bym o tym bym jej tutaj nie umieściła!
Link do kanału: https://www.youtube.com/user/HistoriaBezCenzuryMB

Opis: OSTRZEŻENIE!
Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe.
Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z czytania… chociaż pewnie będziesz żałować.
Po co ta książka, skoro wszystko jest w internetowym programie? Tak się składa, że nie wszystko. Nie da się w piętnastominutowym odcinku opowiedzieć o jakimś władcy od początku do końca. Wiele ciekawych i ważnych rzeczy musimy sobie darować. W tej książce dostajecie Historię Bez Cenzury w wersji full wypas. Nie było żadnych ograniczeń długości tekstu. Mogłem pisać do momentu, aż poczułem: „Ok, Wojtas, to chyba wszystko”.
Wojtek Drewniak

Sara J. Maas, autorka znanego nam bardzo dobrze ze "Szklanego tronu" (którego ja nie czytałam, ale od września czeka na półce) powraca z nową książką! Prawa do "Dworu cierni i róż" zostały wykupione już dawno temu, ale przez bardzo długi czas nie było wiadomości na temat premiery. Teraz już wiemy, że książka wydana zostanie 13 kwietnia.
 
 Opis: Autorka bestsellerowej serii „Szklany Tron” powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia!
Idealna lektura dla fanów George. R.R. Martina! Co może powstać z połączenia baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach? Gdy Feyre zabija wilka, w jej domu zjawia się bestia, żądająca zadośćuczynienia. Zmuszona do zamieszkania w groźnej i pełnej magii krainie dziewczyna odkrywa, że jej prześladowca, Tamlin, nie jest zwierzęciem, a potomkiem starożytnej rasy, która niegdyś rządziła światem…
 
 Coś czuje, że to książka w moich klimatach. Póki co widziałam same pochlebne opinie na jej temat. Myślę, że warto się na nią skusić:) 

Ponadto słyszałam plotki, że w maju kilka tygodni po amerykańskiej premierze  (która jest również w maju) ma pojawić się u nas "Ukryta Wyrocznia", pierwszy tom nowej serii Ricka Riordana - Prób Apolla. Również w tymże miesiącu planowana jest premiera "Ugly love" Colleen Hoover. Ile w tym prawdy nie wiem.

Uff, to już wszystko na dzisiaj. Robiłam ten post naprawdę bardzo długo. Mam nadzieję, że czymś Was zainteresowałam:)
A na co Wy czekacie?

24 komentarze:

 1. Ciekawi mnie bardzo "Art&Soul", choć pewnie nieprędko po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam oczywiście na Zbrodnię i Panią Noc. Aaa! Nie mogę się doczekać ;)) Nie uważam jej za konieczną, ale z chęcią zakupiłabym książkę pani Mass.

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Na kolejną powieść ze świata Nocnych Łowców czekam odkąd skończyłam MNO i jestem niesamowicie podekscytowana, że moje oczekiwania w końcu się kończą! No i Dwór cierni i róż interesował mnie odkąd usłyszałam, że w ogóle istnieje! :>>>
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się wiosna pełna zakupów i czytania. Jak to pogodzić z testami gimnazjalnymi?
  zaczytana_bella

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż poradzić, ciężkie jest życie czytelnika:)

   Usuń
 5. Bardzo dużo ciekawych pozycji wychodzi w okresie wiosennym.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Pani noc" to książka, na którą zdecydowanie czekam najbardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na Art&Soul oraz Panią Noc. Dwór cierni i róż już czytałam - świetny jest :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aaa ... Już nie mogę się doczekać na premierę Pani Nocy <3
  Buziaki, Lunatyczka

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jeszcze nie zapoznałam się z twórczością Cassandry Clare, dlatego najpierw sięgnę po "Dary anioła", ale "Pani Noc" również ciekawie się zapowiada, więc z chęcią przeczytam ją w następnej kolejności :)
  Zaksiążkowana

  OdpowiedzUsuń
 10. "Historia bez cenzury"??? Muszę to mieć XD Uwielbiam tego gościa! Mam rozszerzenie z historii i pamiętam jak raz na lekcji oglądnęliśmy jego film o Mieszku I. Genialne to było :D
  Pozdrawiam
  http://welcome-to-my-little-big-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się! Wojtek Drewniak jest świetny :) Szkoda, że my nie mamy takich lekcji historii:(

   Usuń
 11. "Berło Serapisa i inne opowiadania" ma fajną okładkę, ale na razie po tego autora nie mam zamiaru sięgać. Ogólnie nie sięgam po nowości za często. Co mi w łapki wpadnie, to wpadnie i czytam ;d
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie sięgam często po nowości. W końcu jest tyle książek do przeczytania, a ciągle wychodzi coś nowego:)

   Usuń
 12. Nie mogę się doczekać " Ktoś taki jak Ty. " Czytałam już jedną książkę tej autorki i bardzo mi się podobała ;)
  skrytaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiele tytułów mnie zaciekawiło, teraz tylko pytanie kiedy znajdę czas żeby przeczytać je wszystkie? :D
  Obserwacja za obserwację? Daj znać na moim blogu, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Najbardziej zainteresowała mnie "Cała prawda" :) Mam nadzieję, że będę miał okazję ją kiedyś przeczytać.
  A tak poza tym, to nominowałem Cię do LBA: http://mybooktown.blogspot.com/2016/02/liebster-blog-award-8-i-9.html. Będzie mi bardzo miło jeśli odpowiesz na moją nominację :D
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że czymś Cię zainteresowałam :)
   Oczywiście, że na nominację opowiem (Tylko nie wiem kiedy :D). Dzięki za przypomnienie. Nie wiem czemu, ale mam problem z obserwacją Twojego bloga. Nie wyświetlają mi się powiadomienia o nowych postach. Nie wiem czemu :(

   Usuń
 15. O jejku tak bardzo kocham Percy'ego <3 <3 na pewno kupię ;p
  Ja jeszcze będę polowała na "Alicję i ucztę zombi", która premierę będzie miała 16 marca o ile się nie mylę ale ja już wiem, że będzie cudowna tak samo jak i cała seria <3
  Pozdrawiam i zapraszam
  http://otaczyta.blogspot.com/2016/02/one-direction-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam książki Ricka Riordana <3
   Więc mówisz że polecasz Kroniki Białego Królika? Mnie ta seria bardzo ciekawi, ale słyszę dużo negatywnycg opinii na jej temat i waham się :/

   Usuń
 16. Na Zbrodnię już skubię ząbki, paznokietki - wszystko :D
  Nie mogę się doczekać lektury!

  WOW! Nie wiedziałam, że wychodzi książka Drewniaka! KONIECZNIE! Uwielbiam ich program - są genialni!! :D
  No i ... kocham historię ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Właśnie mi uświadomiłaś, że kwiecień już tuż tuż i niedługo będą dwie premiery na które czekam najbardziej! Czyli Dwór cierni i róż oraz Pani noc <3

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś to proszę Cię, skomentuj. Naprawdę mi miło, kiedy widzę, że ktoś czyta to co tutaj udostępniam :)