wtorek, 15 grudnia 2015

Moje pomysły na prezenty dla "przejściówek" :D

Witam wszystkich:) Święta zbliżają się wielkimi krokami i wypadałoby się już powoli rozglądać za prezentami:D Jako wzorowi czytelnicy, oczywiście najbardziej chcielibyśmy podarować naszym najbliższym książki. I o ile kiedy zamierzamy podarować upominek dziecku, nastolatkowi czy dorosłemu to mimo, iż czasami mamy z tym problem z wyborem właściwej pozycji, to jednak na pewno coś dla nich znajdziemy. Moim zdaniem najtrudniej jest trafić w gust "przejściówki", czyli dzieci w wieku 11-12 lat. W tym wieku mniej więcej rozpoczyna się dojrzewanie i poziom dojrzałości dzieci jest naprawdę bardzo różny (wiem to  z własnego doświadczenia). Poza tym nie są to już małe dzieci, dlatego coś z literatury dziecięcej często jest dla nich po prostu już za dziecinne. Większość z nich nie jest jednak dojrzała do literatury młodzieżowej.Dlatego co wybrać?

Jak już mówiłam bardzo dużo zależy od dojrzałości dziecka. Myślę, że każda osoba wymaga w tej sprawie indywidualnego podejścia, dlatego im bardziej znamy tego kogo chcemy obdarować tym lepiej wybierzemy mu prezent. Postarałam się jednak wybrać uniwersalne ty tytuły, które każdego zadowolą:) Wymienione książki są skierowane zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. 


4 komentarze:

 1. Jak dla mnie najlpiej jest się ich spytać jakie filmy lubią. To zawsze pomaga w doborze lektury :D I dzięki temu ułatwia nam to zadanie!

  Pozdrawiam,
  Księgarz Cmentarny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny pomysł! Że tez wcześniej na niego nie wpadłam :)

   Usuń
 2. Zostanę tu na dłużej:)
  Pozdrawiam!
  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś to proszę Cię, skomentuj. Naprawdę mi miło, kiedy widzę, że ktoś czyta to co tutaj udostępniam :)