RIP IT OR SHIP IT BOOK TAG
Dzisiaj mam dla Was TAG, który mi się bardzo spodobał i jest ostatnimi czasy bardzo popularny. A mianowicie RIP IT OR SHIP IT BOOK TAG! Polega on na tym, jak już pewnie wszyscy wiedzą, że piszemy na karteczkach jakąmś liczbę imion postaci męskich z książek (w zależności ile chcemy rund) i tyle samo żeńskich, a następnie losujemy 2 z nich i stwierdzamy czy by do siebie pasowali jako para czy nie. Zaczynamy :)
 
Na początek...

Leo z Olimpijskich herosów i Tessa Gray z Diabelskich Maszyn

O nie, to się nie uda. Tessa z nosem w książkach i Leo mechanik, syn Hefajstosa? Zdecydowanie RIP IT!

 

Carter West z Wybranych i Vanessa z trylogii Engelsfors

Absolutnie! Vanessa, dziewczyna, która nie da sobie w kaszę dmuchać i lubi imprezować oraz spokojny Carter? Wprawdzie Allie też nie była święta, ale uważam, że mają zbyt odmienny pogląd na pewne sprawy. Zbyt różne charaktery. RIP IT!

Gabe z serii Zatraceni i Minoo Falk-Karimi z trylogii Engelsfors

Nie wiem, naprawdę! Trudna para. Szczerze powiedziawszy nigdy bym ich nie swatała, ale może… Minoo pod pewnymi względami przypomina Saylor… Też jest cicha i nieśmiała, kujon, ale… ma też dość silną osobowość i ma pewne cechy przywódczyni… Niezbyt pasuje mi do typa chłopaka jakim jest Gabe, ale może… Nie wiem, naprawdę. Coś mi mówi bym zshipowała ten związek, ale chyba to nie byłaby najlepsza para. Trudno. RIP IT!

 

Jem Carstairs z Diabelskich Maszyn i Hermiona Granger z Harry’ego Pottera

Identyczny przypadek jak wcześniej! Nie wiem co zrobić. Jem i Hermiona… Jem i Hermiona… W sumie nie mam przeciwskazań… Hermiona jest jak Tessa molem książkowym, więc może by się dogadali… Oboje są opanowani, spokojni, cisi… Czemu nie? SHIP IT!

 

Jace Herondale z Darów Anioła i Ciri z Wiedźmina

Idealnie do siebie pasują :) Takie same mocne charaktery. Jace walczy z demonami.  Ciri jest wiedźminką, też walczy z różnymi potworami.  Razem stworzyliby niezapomniany i niepokonany duet. O tak, SHIP IT!

 

Victor z trylogii Engelsfors i Katy z serii Lux

Bardziej pasują mi jako przyjaciele, ale…  Trudno mi powiedzieć, czy by im się udało. Nie jestem za, ani przeciw... Dam im szansę - SHIP IT!

 

Holder z Hopeless i Cassie z Piątej fali

To mogłoby się udać. Moim zdaniem z pewnością by się dogadali. Podoba mi się ta para :) SHIP IT!

 

Will Herondale z Diabelskich maszyn i Katniss Everdeen z Igrzysk śmierci

Hmm… I Will i Katniss mają silne osobowości, ale są także w głębi serca bardzo czuli. Sądzę, że zrozumieliby się nawzajem i znaleźliby wspólny język. SHIP IT!

 

I już ostania para, czyli…

 

Jacob Black ze Zmierzchu i Hazel Grace z Gwiazd naszych wina

Jakoś nie widzę ich razem.  Nie, nie…  RIP IT!
 
To już koniec naszego tagu. Mi bardzo się podobał i fajnie się przy nim bawiłam :) Mam nadzieję, że Wam też przypadł do gustu :) A może już zrobiliście ten tag na Waszym blogu? Zostawcie mi linka w komentarzu. Chętnie zobaczę wasze odpowiedzi :D

6 komentarzy:

 1. Oh, Leoś <3.
  Muszę się niedługo zabrać za Cassandrę Clare. No ale teraz (o ironio xD) Harry'ego czytam, więc nie jestem w stanie wziąć się za cokolwiek innego :P.
  Hm. Diabelskich nie czytałam, ale w sumie to nie jestem taka pewna czy Kotna by się dogadała z innym bohaterem o takim silnym charakterze.
  Anyway, tag mam w planach, bo jest świetny ;).
  City of Dreaming Books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie pożałujesz sięgnięcia po "Diabelskie Maszyny". Właśnie skończyłam tę serię i jedno mogę powiedzieć - jest wspaniała <3. Jeśli jeszcze nie zabrałaś się za Cassandrę Clare to zacznij od Maszyn. Moją pierwszą książką tej pani było "Miasto Kości" i bardzo się na nim zawiodłam :( Ale dałam szansę drugiemu tomowi DA i było dużo lepiej (a teraz jestem po 4 tomie Darów) :) Z miłą chęcią zobaczę ten tag w Twoim wykonaniu :)

   Usuń
 2. Z wyżej wymienionych książek przeczytałam jedynie całą serię "Darów Anioła" i "Zmierzchu", z "Wiedźminem" też miałam do czynienia, ale tylko z fragmentami, a trylogię "Igrzysk śmierci" mam przed sobą, książki czekają na półce. Z resztą zapoznam się dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości.

  Recenzandia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem Cię. Tyle książek do przeczytania :) Moja lista "kiedyś w bliżej nieokreślonej przyszłości" (ta nazwa doskonale oddaje jej charakter) jest bardzo długa. "Igrzyska śmierci" jak najbardziej polecam :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Ten TAG jest po prostu mega :D
  Nie wszystkie postacie znam ale to nic ;)

  http://coraciemnosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D
   Szczerze powiedziawszy czytając tagi na innych blogach bardzo rzadko znam wszystkie postacie. Tyle jest fajnych książek do przeczytania, a tak mało czasu.
   Pozdrawiam

   Usuń

Jeśli przeczytałeś to proszę Cię, skomentuj. Naprawdę mi miło, kiedy widzę, że ktoś czyta to co tutaj udostępniam :)